Novinky

Jsme jiné divadlo.

Divadlo Exil si dvakrát zahrálo na královéhradeckém festivalu Regiony. Na pódiu Volného sdružení východočeských divadelníků uvedlo inscenace Kauza Médeia a Do zdi. 

 

ZÁZNAM ROZHOVORU O DIVADLE EXIL (klikni)

 

Letos se naše sdružení zapojilo do královéhradeckého mezinárodního divadelního festivalu REGIONY na vlastní scéně. Ve dvoraně Nového Albertinský nabídlo divákům osm inscenací svých členských souborů a jednoho hosta. Divadlo Exil do této divadelnické party patří už dlouhá léta. 

EXILÁCI ZAHRÁLI DVAKRÁT

Pardubické Divadlo Exil přivezlo na pódium VSVD hned dvě inscenace – Kauzu Médeia, která si před dvěma lety probojovala postup až na Jiráskův Hronov. A inscenaci Do zdi, která se stala festivalovým hitem od Sokolova, Klášterce nad Ohří, přes Plzeň, Přerov, Kojetín až po slovenský Poprad. Exil letos také slaví – dvacet let od svého založení – a covidovou nucenou přestávku využil na vybudování nového prostoru, přes léto se bude stěhovat a od nové sezony své diváky přivítá v centru Pardubic, pod Machoňovou pasáží. „Moc jsme se na REGIONY těšili, s Do zdi jsme naposledy vyjeli na konci září do Sokolova a od té doby nehráli. Obavu jsme měli, při oprašovačkách jsem zjistila, že po tom roce nemám trénované hlasivky,“ uvádí herečka Věra Pojmanová. Na jevišti ve dvoraně Nového Adalbertina měla tahle romantická detektivka svou třicátou reprízu. „Máme se Zdí jenom samé hezké vzpomínky. Se Sašou Gregarem máme hru rádi a užíváme si to,“ říká Věra Pojmanová a raduje se, že na představení dorazilo více než 170 diváků.

Věra Pojmanová byla také jedním z hostů festivalového Antré. Nastínila, v jaké fázi je stěhování do nových prostor pod Machoňovou pasáží v Pardubicích a co se chystá v nové sezoně.

ZÁZNAM ROZHOVORU O DIVADLE EXIL (klikni)

 

PLNÉ HLEDIŠTĚ A MODRÉ NEBE

Musíme říct, že po celý týden byla – povolená – kapacita hlediště na scéně VSVD naplněná. Publikum odcházelo spokojené, počasí nám přálo a máme z toho velkou radost. Soubory se bravurně vypořádaly s podmínkami Open air festivalu i s malým jevištěm.

 

 

 

 

 

 

 

Autor Kateřina Fikejzová Prouzová

Zdroj Volné sdružení východočeských divadelníků