Vernisáž výstavy je připravena na úterý 24. dubna od sedmi večer v sále Divadla Exil. Tentokrát se představí fotograf  Jiří Salik Sláma (1982).

Fotografuje od svých deseti let. Fotku se naučil od svého otce a dědečka. V roce 2005 nastoupil na dráhu reportážního fotografa v Brno magazínu. V roce 2007 začal pracovat pro brněnský deník Rovnost a v roce 2009 se stal kmenovým fotografem v týdeníku Sedmička, který vydává Mladá fronta a.s. Na jeho fotografie jste mohli narazit na několika výstavách a soutěžích, včetně tuzemské nejprestižnější Czech press photo.

Jak sám říká: „Jako reportážní fotograf jsem zvyklý na rychlost, přesnost a trpělivost. Mým profesním krédem je – spěchat a pak čekat.“ K výstavě Siluety podotýká: „Mám rád slunce. Každé ráno vyhlížím z okna a podle počasí upravuji svůj fotoplán. Když cítím, že je slunce dostatečně silné, vyfotím ten den alespoň jednu siluetu. Stíny lidí, budov nebo předmětů probouzí v divákovi fantazii. Musí si domýšlet detaily objektu a hrát s fotografem hru na poznávanou. Siluety lidí jsou hravé, anonymní, ale přesto vypovídající o světě kolem nás. Silueta může být každý z nás, stačí, když se postaví do slunce.“

< Zpět na novinky