Kdo jsme?

Zkušení herci, nadšení improvizátoři, zapálení lektoři, dobří kamarádi. Jsme tým. Vystupujeme před lidmi, bavíme je, ukazujeme jim, že jdou věci dělat jinak. Aniž by k tomu byly potřeba stohy knih nebo hodiny na internetu.

Improvizační skupina Paleťáci: Alexandr Dvořák, Jiří Bureš, Andrea Moličová, Filip Appl, Tomáš Jakoubek, Pavla Kosková, Pavla Neuhoferová, Milena Kvapilová, Tomáš Jireček, Jan Vlasák, Tomáš Němec, Lukáš Ságl

Co děláme?

Hlavně improvizační divadlo. Tedy divadlo, ve kterém není předem daný scénář a vše je tvořeno přímo na místě před zraky diváků tak, aby vznikaly zábavné, emotivní, originální a hlavně bezprostřední výstupy.

Improshow plná smíchu

V Divadle EXIL hrajeme představení, kterému říkáme Improshow.  Jedná se o formát, při kterém uvidíte krátké improvizační hry – tzv. kategorie. Každá kategorie má svá pravidla. Ty vám vysvětlí v průběhu večera moderátor. Herci musí tyto pravidla dodržet a odehrát krátký příběh na vámi zadané téma. Vše, co uvidíte, vzniká teď a tady. To je kouzlo improvizace.

Paleťácká Vánoční improshow. Zleva: Tomáš Němec, Filip Appl, Andrea Moličová, Tomáš Jakoubek a Lukáš Vavrečka (hudebník)

Častokrát je Improshow tématicky zaměřena. Hráli jsme Valentýnskou improshow plnou lásky a životních příběhů. Anebo Vánoční dárky plné příběhů – kdy nám diváci donesli zabalené dárečky do truhly a my jsme rozehrávali kategorie inspirované těmito předměty. Také jsme měli Dabovaný večer a jednou jsme si dokonce pozvali i italskou skupinu Plateali!

Zkrátka Divadlo EXIL je pro nás místem experimentování. A my budeme moc rádi, když budete u těchto magických momentů plných radosti z hraní s námi. Anebo se někdy zastavte i v Divadle 29, kde jednou za 2 měsíce hrajeme představení Improvizační zápas.

Kurzy improvizace „Poznej sebe, Poznej Paleťáky“

Viděli jste už nějaké naše představení? A chtěli byste si to vyzkoušet? Máte možnost. Každý půlrok otevíráme v Pardubicích a Hradci Králové kurzy improvizace pro začátečníky s podtitulem: „Poznej sebe, poznej Paleťáky“. Podívejte se na videoreportáž z prvního semestru: https://youtu.be/_aZJJVNtUe0.

Divadelní improvizace totiž není jen zábava. Je to možnost, jak na sobě pracovat. Jak být lepším týmovým hráčem, jak umět pohotově reagovat, jak si lépe poradit v obtížných situacích. Impro je cesta ke zlepšení vašich schopností. A přesně o tom jsou námi vedené kurzy improvizace.

Aplikovaná divadelní improvizace je efektivní metoda učení, která zapojí mozek, emoce a celé tělo. Na kurzech se určitě nebudete nudit. Vše si prakticky vyzkoušíme pomocí ověřených technik a her, při kterých ani nepoznáte, že se něco učíte. Víc informací na našem webu www.paletaci.cz.

Kontakt

Improvizační skupina Paleťáci

Andrea Moličová – trenérka
email: ipaletaci@gmail.com
telefon: 723 627 790
web: paletaci.cz
Facebook: /Paletaci
Youtube: www.youtube.com/channel/UCpEaY9MkNV8NnvZY33QVukw

< zpět na novinky