Poslední letošní výstava nás zavede do zákulisí baletního souboru Státní opery Praha. Ten po sloučení s Národním divadlem tento měsíc zaniká. Autor Martin Divíšek svůj fotografický cyklus pojmenoval výstižně: Končíme. Zveme vás na vernisáž v úterý 22. května od 19.00 v sále Divadla Exil.

K focení souboru baletu Státní opery Praha Martin Divíšek  dostal přes  spolužáka ze střední školy. V divadle potřebovali fotografa na nafocení nové inscenace baletu Spící krasavice. Martin  k tomu podotýká: „Nikdy předtím jsem tanec a balet nefotil, ale rád zkouším nové věci a začalo mě to bavit. Navíc když člověk vidí na vlastní oči zblízka jaká je balet dřina, tak musí smeknout!“

Vystavované fotografie vznikly vlastně tak trochu navíc, při fotografování  představení a pořizování materiálu do programu. Martin Divíšek poté fotil  nejen další inscenace, ale dostal  se i do zákulisí, hlavně během Labutího jezera, které je podle něj synonymem baletu.
„A ještě jednu krásnou událost mám s Operou spojenou, požádal jsem v ní o ruku moji přítelkyni, která v divadle pracuje,“ dodává na závěr Martin Divíšek.

Martin Divíšek se narodil v roce 1985 v Praze. Po studiu na Střední průmyslové školy sdělovací techniky a VOŠ publicistiky v roce 2006 nastoupil do pražské centrální redakce regionálních Deníků, kde pokrývá hlavní politické, sportovní a kulturní události. Současně spolupracuje se Státní operou Praha a Českou filharmonií.

Fotografovat začal už na základní škole a dědeček mu za čas koupil klasickou kinofilmovou zrcadlovku Exu.  Při studiích na průmyslovce  se věnoval filmařině, televizi a také fotografii. Po škole  se shodou náhod stal externistou v deníku Šíp a fotil sport, když začal vznikat Pražský deník, rozhodl se do něj přejít a působí v něm dodnes.

Vernisáž v Divadle Exil potrvá do konce divadelní sezóny.

Více se o Martinovi Divíškovi dozvíte na jeho webových stránkách: www.martindivisek.com

< Zpět na novinky