Novinky

Jsme jiné divadlo.

Po dlouhé pauze se vracíme k úspěšnému workshopu pro veřejnost. Se zájemci o herectví nebo režii během jediného víkendu nazkoušíme krátké inscenace, které se zahrají veřejně před publikem. Pro ty, které divadlo nadchne, nabízíme dlouhodobou spolupráci.

PŘIHLÁŠKA PĚT PŘEKÁŽEK

Divadlo jako adrenalin

Dá se během víkendu udělat divadelní představení? Máte chuť vyzkoušet si divadlo na vlastní kůži? Chcete být hercem? Režisérem? Těmito otázkami zveme do projektu Pět překážek. V pátek 13. ledna se v 18:00 sejdou v sále pod Machoňovou pasáží přihlášení účastníci. Pod vedením herce Petra Kubíka budou mít za úkol během víkendu nazkoušet divadelní představení, které má splňovat pět společných kritérií – překážek. V neděli 15. ledna od 19:00 pak jednotlivé skupiny předstoupí před veřejnost a zahrají své mini inscenace. S diváky poté debatují o celém procesu.

„Chystáme ale zásadní změnu. Překážkovým víkendem to nekončí. Kdo bude mít zájem, může s námi pracovat dál na plnohodnotné exilovské inscenaci,“ říká Petr Kubík, který se rozhodl, že si workshop a potenciální nováčky souboru vezme pod svá křídla.

„Stále se nám hlásí lidé, že by chtěli u nás hrát. V běžném provozu pro ně hledáme těžce uplatnění. Pokud cíleně nehledáme někoho na konkrétní roli, nemáme moc možností, jak nováčky zapojit. Tohle by měl být způsob, jak jim nabídnout dlouhodobou spolupráci,“ říká principálka souboru Kateřina Fikejzová Prouzová.

Zájemci o projekt Pět překážek se mohou hlásit zde: PŘIHLÁŠKA PĚT PŘEKÁŽEK

 

Ne 15. ledna od 19.00 Pět překážek • premiéra i derniéra • Několik skupin: herci – režisér, tajně zkouší jedno téma. Společné představení je zároveň premiérou i derniérou. Přijďte se podívat na výsledek víkendového workshopu otevřeného každému, kdo má zájem zkusit si divadlo na vlastní kůži. • předprodej na smsticket

 

 

 


Autor: Kateřina Fikejzová Prouzová