Místo kýče: jen co noha nohu mine.

Na leden se do Divadla Exil nastěhovala Terpsichoré. Jedna z dcer boha Dia je Múzou tance. Její krásu na svých dokumentárních fotografií zachytil profesionální fotograf Petr Wagenknecht. Výstava nazvaná jednoduše TANEC nahradí avízovanou instalaci KÝČ VÁNOČNÍ, kterou jsme z technických důvodů nemohli uskutečnit.

Obr.: Na snímcích jsou tanečníci ze souboru moderního scénického tance C-Dance z Ústí nad Orlicí. Petr Wagenknecht je zachytl během z jejich celovečerního představení.

„Dokumentární fotografii považuji za nejkrásnější fotografickou disciplínu. Pokud má navíc i výtvarnou stránku, zajímavou kompozici, harmonii či napětí. Když něco nevysloveného je ve vzduchu,“ říká Petr Wagenknecht.

Skrz fotografický obraz sleduje rád vztahy lidí, jejich vzájemné kontakty. Je vyznavačem jednoduchého přístupu.

Mezi jeho největší profesní úspěchy patří ocenění Czech Press Photo 2007 – třetí místo v kategorii Aktualita. Je zastoupen v publikacích Poslední kniha stolení z roku 2000 a Jeden den v životě České republiky z roku 2007. Objevil se mezi pěti finálovými fotoprojekty evropské soutěže Regiostar 2011 vyhlášené Evropskou komisí.

< Zpět na novinky