Ondřej Broulík jako Trigorin v Rackovi.

Alexander Andrejs a Ondřej Broulík – oba mladí herci v současnosti hrají ve třech představeních Divadla Exil. Ve hře Racek je můžete vidět jako soky v lásce, Treplev má obnošenou mikinu, Trigorin perfektně padnoucí oblek. Také v civilu je každý jiný, přesto si rozumí. Jejich společné téma jsou třeba filmy a superhrdinové. A mají stejnou vysněnou roli – pořádného záporáka.

Ondřej Broulík

Pracuje v oblasti financí, ve volném čase sportuje a především se věnuje synovi. Říká o sobě, že je exhibicionista a přerostlé dítě. Asi není divu, že se dal na divadelní prkna. Do Exilu se dostal náhodou. Přišel jako divák na představení, slovo dalo slovo a z divadla odcházel se scénářem k připravované hře. „Musím říct, že ve mě bylo vloženo velké množství důvěry, protože to byla hned hlavní role,“ vypráví Ondra o tom, jak přišel k roli v A co láska.

Profesionální režisér Vladislav Kracík ho obsadil do jedné z hlavních rolí bezdomovecké gangsterky Domov můj. Ondra je ze spolupráce s ním nadšen. „Jeho gejzír nápadů při zkouškách bylo něco neuvěřitelného.“  V další hře Divadla Exil, v komedii Rozmarný duch, hraje Ondřej muže, který se zmítá mezi dvěma ženami.  „Dvě ženy najednou bych nepřál ani největšímu nepříteli,“ dodává se smíchem.

V inscenaci Racek hraje ruského spisovatele Trigorina. Zdá se, že hereckou kariéru Ondřeje doprovází náhody. „Do této hry jsem nastupoval s tím, že budu hrát vedlejší roli s pár replikami. Souhrou náhod se stalo, že jsem byl přeobsazen do jedné z hlavních rolí. Při čtení scénáře mi přeběhl mráz po zádech, když jsem narazil na pasáž, kde jsem měl monolog na celou stránku,“ vzpomíná Ondra část, kde jeho postava líčí, jak spisovatel nemá klid sám před sebou. „Další problém jsem měl s tím, že jsem měl poprvé hrát trochu intimnější scénu,“ zmiňuje herec a dodává, že vše probíhalo „za dozoru“ partnera slečny, kterou měl líbat, ten totiž hraje druhou z hlavních mužských postav v Rackovi. Není to nikdo jiný než herecký kolega Saša Andrejs.

Alexander Andrejs jako Treplev v Rackovi.

Alexander Andrejs

Působí v Exilu už devět let. Studoval na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Má to štěstí, že se herectvím živí, jezdí po Čechách s divadlem pro školy, hraje pohádky pro malé děti a zábavně-vzdělávací pořady pro druhý stupeň základních škol.  Není divu, že ve volném čase vyhledává spíš klid s knížkou nebo u počítačové hry. Na divadle se mu líbí, že může prožít příběh někoho jiného s okamžitou odezvou od diváků.

Ve velmi úspěšném představení Divadla Exil Perfect days hraje Saša roli Granta, mladého milence hlavní představitelky. Užívá si života, nic neřeší a může se vyřádit. Nejen v Perfect days, ale i v Dovolené po česku se postava, kterou Saša ztvárňuje, musí popasovat s tím, že je jeho milenka v jiném stavu, pokaždé ale svým specifickým způsobem. „S každou rolí zažívám něco nového, co jsem předtím nezažil.“

Za herecký výkon v Dovolené po česku i v Rackovi získal na amatérských divadelních přehlídkách ceny. Proč myslí, že ho porota oceňuje? „Hodnotit herce je vždy dost subjektivní. Asi jim mě bylo líto“, odpovídá skromně.

Role Trepleva v inscenaci Racek byla jeho vysněná. „Tuhle roli mám moc rád, hraje se mi skvěle. Už na začátku zkoušek mi šla tak nějak sama od sebe. Trepleva jsem si chtěl zahrát už od prvního ročníku vysoké školy, kde jsme nazkoušeli několik ukázek.“ Kdo získá srdce Niny Zarečné? Sebevědomý Trigorin nebo upřímně zamilovaný Treplev?

 

Autor Simona Andrejsová

< zpět na novinky